Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1075

На 27 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева (Петка) Епиватска, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул