Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1006

На 26 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Злата Мегленска, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleАрхиерејска вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleАрхиерејска вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк