Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (16 Недела по Педесетница)

1337

На 16 септември, 2018 година, во 16-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Антим Никомидиски и светата маченичка Василиса, во црквата црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (16 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (16 Недела по Педесетница)