Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Деветта Недела по Педесетница)

943

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици: свештеномаченик Атиноген и неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во црквата црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Деветта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Деветта Недела по Педесетница)