Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

902

На 14 јули 2018 година, во саботата на Седмата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите бесребреници Козма и Дамјан, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Седма Недела по Педесетница)