Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

895

На 14 јули 2018 година,во саботата на Седмата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите бесребреници Козма и Дамјан, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleНевидливиот оган (расказ)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук