Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Трета Недела по Педесетница)

1623

На 17 јуни 2018 година, во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Митрофан Патријарх Цариградски и на светите Марта и Марија, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Трета Недела по Педесетница)
Next articleТаму каде нема Бог нема ни човек