Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Втора Недела по Педесетница)

1131

На 10 јуни, 2018 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот епископ Никита Халкидонски, светиот Евтихиј, светата маченица Еликонида, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleШтедете ги децата!
Next articleСамо чудото на покајанието може да нè спаси