Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Сите Светии)

641

На 03 јуни, 2018 година, во Неделата на Сите Светии, кога Црквата го празнува споменот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Сите Светии)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Сите Светии)