Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1157

На 15 мај 2018 година, кога се празнува споменот на преносот на моштите на светиот Атанасиј Велики, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (Недела на Слепиот)
Next articleВознесение Христово - Спасовден во црквата Свети Никола во Престон