Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Шеста Недела по Велигден)

1203

На 13 мај, 2018 година, во Шестата Недела по Велигден, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков и на светиот Игнатиј Брјанчанинов, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Шеста Недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Шеста Недела по Велигден)