Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1380

На 8 април, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот апостол и евангелист Марко, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Литургија.

 

Previous articleАко верата ја сочуваме постои и надеж за спасение
Next articleДа се бориш со гревот - ете тоа е во твоите сили, а да се искорени - тоа е Божјо дело