Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (22 Недела по Педесетница)

1600

На 5 ноември 2017 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков брат Господов, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПросјакот ја испружува раката за да ти го пружи Царството Небесно
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (22 Недела по Педесетница)