Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Православието)

1237

На 25 февруари, 2018 година, во Првата Недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога се празнува светиот Мелетиј Антиохиски и преподобната Марина, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела на Православието)