Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Свети Три Светители)

1584

На 12 февруари, 2018 година, кога Црквата го празнува споменот на светите три ерарси, великите учители: светите Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Свети Три Светители)
Next articleИсцелувањето на тешките страсти наложува горки лекови