Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Блудниот син)

1467

На 4 февруари 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела на Блудниот син)