Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (30-та Недела по Педесетница)

1708

На 31 декември, 2017 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Севастијан, Никострат, Зоја и Кастор, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (30-та Недела по Педесетница)