Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1521

На 19 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук
Next articleПрославен Храмовиот празник во црквата Свети Никола во Престон