Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (26-та Недела по Педесетница)

1607

На 3 декември, 2017 година, во 26-тата Недела по Педесетница, на претпразненството на празникот Воведение на Пресвета Богородица, кога се празнува споменот на светиот Григориј Декаполит, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleДуховен отец - учител
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (26-та Недела по Педесетница)