Света Литургија во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл (31 Недела по Педесетница)

820

На 30 декември, 2018 година, во 31 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Даниил и Трите Младенци, во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбоурне, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (31 Недела по Педесетница)
Next articleУспешно заврши школата по Веронаука за учебната 2017/2018 во училиштето Филип Втори во Сиднеј