Света Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл

963

На 22 април, 2018 година, во Третата недела по Велигден – недела на Мироносиците, кога се празнува споменот на преподобниот Евпсихиј и светиот маченик Десант и 272 други, во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг