Света Литургија во црквата Свети Богородица - Пречиста во Ливерпул (25-та Недела по Педесетница)

943

На 18 ноември, 2018 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Галактион и Епистема, во црквата Свети Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (25-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин (25-та Недела по Педесетница)