Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк

1852

На 23 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светите маченици Мина, Ермоген и Ерграф во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија на англиски јазик, богослужена од парохискиот
свештеник Протоереј-ставрофор Тоне Гулев и неделното црковно училиште при
црквата.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со
Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПокајанието е обнова на Крштението
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (29 - та Недела по Педесетница)