Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (28-ма Недела по Педесетница)

1830

На 17 декември, 2017 година, во 28-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Варвара и на преподобниот Јован Дамаскин, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (28-ма Недела по Педесетница)