Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (27-ма Недела по Педесетница)

2156

На 10 декември, 2017 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јаков Персиски и на 17-те Индиски свештеномаченици, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleThy kingdom come (Lord's prayer - explanation - part three)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (27-ма Недела по Педесетница)