Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (26-та Недела по Педесетница)

1347

На 3 декември, 2017 година, во 26-тата Недела по Педесетница, на претпразненството на празникот Воведение на Пресвета Богородица, кога се празнува споменот на светиот Григориј Декаполит, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)