Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (25-та Недела по Педесетница)

1531

На 26 ноември, 2017 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Јован Златоуст – Патријарх Цариградски и на преподобниот маченик Дамаскин, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (25-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (25-та Недела по Педесетница)