Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (23-та Недела по Педесетница)

948

На 4 ноември, 2018 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на свети Аверкиј Ераполски и 7-те младенци маченици од Ефес, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (23-та Недела по Педесетница)