Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (13-та Недела по Педесетница)

1027

На 26 август, 2018 година, во 13-тата Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот Максим Исповедник и светиот маченик Иполит, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (13-та Недела по Педесетница)
Next articleУспение на Пресвета Богородица во Соборната црква во Сиденхам