Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Седма Недела по Педесетница)

904

На 15 јули 2018 година, во Седмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на полагањето на ризата на Пресвета Богородица во црквата во Влахерна, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Седма Недела по Педесетница)