Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела Месопусна)

758

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела Месопусна)