Света Литургија во црквата Света Никола во Престон (Седма Недела по Педесетница)

1035

На 15 јули 2018 година, во Седмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на полагањето на ризата на Пресвета Богородица во црквата во Влахерна, во црквата Света Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Седма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Седма Недела по Педесетница)