Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Седма Недела по Педесетница)

1191

На 15 јули 2018 година, во Седмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на полагањето на ризата на Пресвета Богородица во црквата во Влахерна, во црквата Света Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleДуховни параболи: Нов живот
Next articleГуруистичките групи во Црквата