Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

2324

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија на која верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next article20 годишен јубилеј од постоењето на МПЦО Света Петка во Мил Парк, Мелбурн