Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (29 - та Недела по Педесетница)

1440

На 24 декември, 2017 година, во 29-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Данило Столпник и Лука Столпник, во црквата Свети Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (29 - та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (29 - та Недела по Педесетница)