Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (25-та Недела по Педесетница)

867

На 18 ноември, 2018 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Галактион и Епистема, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (25-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (25-та Недела по Педесетница)