Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1134

На 8 ноември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски – Мироточив (Митровден), во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleКога Христос е во нашето срце
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон