Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

827

На 27 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобната мајка Параскева (Петка) Епиватска, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (22-ра Недела по Педесетница)