Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (17-та Недела по Педесетница)

1023

На 23 септември, 2018 година, во 17-тата Недела по Педестница, во Неделата пред Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (17-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста (17-та Недела по Педесетница)