Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1559

На 13 ноември, 2017 година, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, во чест и спомен на Светите бесребреници и чудотворци Козма и Дамјан се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleВечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул