Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (16 Недела по Педесетница)

1028

На 16 септември, 2018 година, во 16-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Антим Никомидиски и светата маченичка Василиса, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (16 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (16 Недела по Педесетница)