Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

994

На 11 септември, 2018 година, кога се празнува чесниот спомен на отсекувањето на главата на светиот Јован Крстител и споменот на светиот маченик Спасо Радовишки, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (16 Недела по Педесетница)