Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (13-та Недела по Педесетница)

976

На 26 август, 2018 година, во 13-тата Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот Максим Исповедник и светиот маченик Иполит, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (13-та Недела по Педесетница)