Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (11- та Недела по Педесетница)

1182

На 12 август 2018 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апостоли Сила, Силван, Крискет, Епенет и Андроник, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (11- та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (11-та Недела по Педесетница)