Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

785

На 8 август 2018 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ермолај и на преподобната маченичка Параскева Римјанка, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици и Свети Пантелејмон во Футскрај