Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Седма Недела по Педесетница)

928

На 15 јули 2018 година, во Седмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на полагањето на ризата на Пресвета Богородица во црквата во Влахерна, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Седма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Никола во Престон (Седма Недела по Педесетница)