Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Петта Недела по Педесетница)

887

На 1 јули, 2018 година, во Петтата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Леонтиј, Ипатиј и Теодул, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Петта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт