Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела Четврта по Педесетница)

878

На 24 јуни, 2018 година, во четвртата недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апотсоли Вартоломеј и Варнава, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела Четврта по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Петта Недела по Педесетница)