Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела по Педесетница)

971

На 10 јуни, 2018 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот епископ Никита Халкидонски, светиот Евтихиј, светата маченица Еликонида, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)