Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Светите Отци)

1063

На 20 мај 2018 година, во Седмата Недела по Велигден – на Светите Отци, кога се празнува споменот на јавувањето на Чесниот Крст во Ерусалим, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСпомен на 318-те Богоносни отци во Никеја
Next articleПодвигот да се радуваме е подвиг на нашето достигнување на Христос